Niezależna kompleksowa obsługa serwisowa dla Polski

Deutsche Windtechnik zapewnia kompleksową obsługę turbin wiatrowych

Polska jest jednym z krajów, które najpóźniej w Europie zainwestowały w energię odnawialną. Pierwsze komercyjne farmy wiatrowe powstały na początku XXI wieku. Od tego czasu ich moc zainstalowana stale wzrastała, niemalże osiągając poziom 1 GW. W 2015 r. niekorzystne zmiany przepisów w zakresie zielonych certyfikatów mocno dotknęły krajową branżę energetyki wiatrowej.

Poprzez utworzenie polskiego oddziału w 2013 r., który był rokiem intensywnego rozwoju energetyki wiatrowej, firma Deutsche Windtechnik stała się pierwszym dostawcą oferującym wysokiej jakości, opłacalną i elastyczną alternatywę dla usług serwisowych świadczonych przez producenta w Polsce. Ścisła współpraca z klientami w zakresie wymiany informacji, doświadczeń i nowych rozwiązań serwisowych zaowocowała kontraktami z międzynarodowymi inwestorami.

Po fazie stagnacji Polska ponownie zwraca się w kierunku energii odnawialnej. Oczekuje się, że branża energetyki wiatrowej stanie się siłą napędową zmian, a morska energia wiatrowa będzie odgrywać w tym wiodącą rolę.

Firma Deutsche Windtechnik ma rozległe doświadczenie zarówno w zakresie rozwiązań na lądzie, jak i na morzu, a jej wiedza specjalistyczna łączy się z wyjątkową zdolnością dostosowania się do zmieniających się wymagań. Umożliwia to firmie dostarczanie rozwiązań spełniających rzeczywiste oczekiwania.

Fakty i liczby

Icon Personel
39
Personel
Icon Turbiny wiatrowe objęte umową
180
Turbiny wiatrowe objęte umową
Icon Centra i stacje serwisowe
7
Centra i stacje serwisowe
Icon Pojazdy serwisowe
12
Pojazdy serwisowe
Wojciech Luzniak

Wojciech Luzniak

Telefon:+ 48 505 975 567

w.luzniak@deutsche-windtechnik.com


Deutsche Windtechnik Sp. z o. o.

ul. Głogowska 31-33
60-702 Poznań

Telefon: + 48 9181 37000
Fax: + 48 9181 37002

info-pl@deutsche-windtechnik.com

Firma Deutsche Windtechnik będzie obsługiwała farmę wiatrową Ścieki

Firma Deutsche Windtechnik będzie obsługiwała farmę wiatrową Ścieki

Polska oddział Deutsche Windtechnik podpisał 15-letni kontrakt na kompleksową obsługę farmy wiatrowej Ścieki. Właścicielem farmy wiatrowej Ścieki jest Green Investment Group (GIG). Farma wiatrowa Ścieki znajduje się w centralnej Polsce i znajduje się na niej jedenaście turbin wiatrowych Vestas V90.

Więcej

Deutsche Windtechnik podpisuje długoterminową umowę na kompleksową obsługę turbin wiatrowych Enercon w Polsce

Deutsche Windtechnik podpisuje długoterminową umowę na kompleksową obsługę turbin wiatrowych Enercon w Polsce

Spółka Deutsche Windtechnik Polska powiększa swoje portfolio serwisowanych farm wiatrowych w Polsce o 21 turbin Enercon E82. Farma wiatrowa Kisielice, położona w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, została objęta serwisem na okres 20 lat od stycznia 2021 r.

Więcej

J-POWER/Mitsui przedłuża umowę na kompleksowe usługi konserwacyjne z Deutsche Windtechnik Sp. z o.o.

J-POWER/Mitsui przedłuża umowę na kompleksowe usługi konserwacyjne z Deutsche Windtechnik Sp. z o.o.

Niezależny dostawca usług Deutsche Windtechnik Sp. z o.o. oraz spółka joint venture japońskich koncernów energetycznych J-POWER i Mitsui podpisały przedłużenie umowy obejmującej 24 turbiny wiatrowe Vestas V80.

Więcej

Zapisz się do naszego newslettera Luftpost