Wiadomości z kraju

14.09.2018 J-POWER/Mitsui przedłuża umowę na kompleksowe usługi konserwacyjne z Deutsche Windtechnik Sp. z o.o.

Niezależny dostawca usług Deutsche Windtechnik Sp. z o.o. oraz spółka joint venture japońskich koncernów energetycznych J-POWER i Mitsui podpisały przedłużenie umowy obejmującej 24 turbiny wiatrowe Vestas V80. Porozumienie potwierdza zaufanie, jakim firmy te obdarzyły Deutsche Windtechnik, która od maja 2013 r. odpowiada za kompleksowy serwis farmy wiatrowej w Kobylnicy (województwo pomorskie). Umowę przedłużono na dwadzieścia lat.

„Cieszymy się, że umowa z J-POWER / Mitsui została przedłużona. Ten krok potwierdza zaufanie do naszej dotychczasowej pracy w Polsce” – powiedział Wojciech Łużniak, Country Manager w Deutsche Windtechnik Sp. z o.o.

Nowe projekty budują zaufanie na polskim rynku usług serwisowych

Wojciech Łużniak jest przekonany, że projekt przyniesie dalsze pozytywne efekty, a także liczy na szeroko zakrojone korzyści płynące z umowy z J-POWER / Mitsui: „Z naszego punktu widzenia ta umowa jest najlepszym dowodem na to, że w ostatnich latach wykonaliśmy dobrą pracę w zakresie usług serwisowych”. Oprócz potwierdzenia zaufania ze strony J-POWER / Mitsui, nowe kontrakty z firmami Polenergia oraz Polska Energia Wiatrowa to wyraźny sygnał dla polskiego rynku usług serwisowych, który do tej pory był zdominowany przez producentów. „Pokazaliśmy, że niezależni dostawcy usług mogą zaoferować prawdziwą alternatywę i konkurować z usługami serwisowymi producenta” – dodał Łużniak.

Rozwój rynku usług serwisowych w Polsce

„Jesteśmy gotowi podjąć kolejne kontrakty serwisowe i dysponujemy personelem oraz infrastrukturą pozwalającą nam działać na terenie całej Polski. Rekrutacja nowych pracowników również wzmocni zaufanie właścicieli farm wiatrowych i operatorów wobec naszego zaangażowania w dostarczanie na rynek profesjonalnych i skutecznych usług serwisowych” – powiedział Łużniak.

Powrót